Se alle våre mål og les mer om vårt arbeid med "omsorg for mennesker og dyr" i vår bærekraftrapport
![Storfe Foto Håvard Simonsen](/images/heroImages/Gård-og-dyr/_articleImageTransform697x392/Storfe-Foto_Håvard_Simonsen.jpg)
Nortura skal være et trygt og godt sted å jobbe. God dyrevelferd er en forutsetning for vår drift.
Nortura skal være en mangfoldig og sosialt inkluderende arbeidsplass. Vi skal sørge for gode og trygge arbeidsforhold som legger vekt på inkludering, mangfold og kompetanseheving gjennom hele verdikjeden vår – og med den høyeste standarden for dyrevelferd i verden.
Vi skal ha flest mulig faste- og heltidsstillinger, og gode lønns- og arbeidsvilkår for alle våre ansatte
Vilkårene skal være like, uavhengig av alder, kjønn, legning og etnisitet. Utenlandske vikarer har like arbeidsvilkår og lønnsbetingelser som norske innleide og ansatte.
Vi har nullvisjon knyttet til personskader i virksomheten vår.
Vi skal ha 50 prosent kvinner i ledende stillinger og styrende organer
Nullvisjon knyttet til dårlig dyrevelferd i hele vår verdikjede.
90 % av våre anlegg skal ha oppnådd karakteren A i Etisk Regnskap innen 2025 og 100% innen 2030.
Alle våre produsenter skal være en del av bransjeetablerte dyrevelferdsprogrammer innen 2027.
Som først i Norden, har PRIOR tatt i bruk ny teknologi som gjør det mulig å unngå avlivning av nyklekkede hanekyllinger. De første PRIOR-eggene lanseres nå i butikk.
Les mer...Nortura står i fare for å måtte stenge to slakterier som følge av Mattilsynets streik. - Konsekvensene for dyras velferd og bondens økonomi kan bli svært alvorlige, sier beredskapsleder og direktør for trygg mat og dyrevelferd i Nortura, Hanne Steen.
Les mer...Som første eggleverandør i Norden har Nortura tatt i bruk ny teknologi som gjør det mulig å kun klekke høner. De første PRIOR-eggene fra den nye produksjonsformen kommer i butikk denne sommeren, og på sikt er målet en ny nasjonal standard.
Les mer...Muligheten til å gå ut og inn av fjøsbygningen som grisen selv vil, er tilpasninger i driftsbygningen som både gir mer lys og luft for grisen.
Les mer...Som første eggleverandør i Norden har Nortura investert i teknologi for kjønnssortering av rugeegg. Målet er å etablere en ny standard for eggproduksjon i Norge.
Les mer...